South Carolina Football Officials Association
 

 

HALL OF FAME MEMBERS

 


WIL ALEXANDER
DISTRICT 2, CLASS OF 2011

HOMER EDWARDS
DISTRICT 5, CLASS OF 2014

JACK INABINET
DISTRICT 5, CLASS OF 2000

LARRY G. REDDECK
DISTRICT 6, CLASS OF 2008

CARROLL (BUCK) AMICK
DISTRICT 1, CLASS OF 2001

W. H. EMBLER
DISTRICT 10, CLASS OF 2001

DAVID B. JOHNSON
DISTRICT 10, CLASS OF 2005

EARNEST NORWOOD ROBERSON
DISTRICT 11, CLASS OF 2002

W. ALLEN ARMSTRONG
DISTRICT 1, CLASS OF 1999

MARSHALL FANT
DISTRICT 10, CLASS OF 2001

CHRIS JONES
DISTRICT 3, CLASS OF 2010

LARRY ROWLAND
DISTRICT 10, CLASS OF 1999

DELBERT W. BELL
DISTRICT 2, CLASS OF 2007

BRYAN FINK
DISTRICT 11, CLASS OF 2010

JIM JUMPER
DISTRICT 5, CLASS OF 2000

LARRY SAUNDERS
DISTRICT 5, CLASS OF 2012

ROBERT (BOB) E. BONE
DISTRICT 10, CLASS OF 2013

CHARLES (BOB) FRONEBERGER
DISTRICT 1, CLASS OF 2007

STEVE R. KOON
DISTRICT 13, CLASS OF 2001

CHARLIE LEON SEAY
DISTRICT 7, CLASS OF 1999

WILLIAM H. (BILL) BOUKNIGHT
DISTRICT 1, CLASS OF 1999

MARION DREHER GASKIN, JR.
DISTRICT 8, CLASS OF 1999

SAM KNOX
DISTRICT 10, CLASS OF 2000

MICHAEL (BRIAN) SHEALY
DISTRICT 13, CLASS OF 2003

PARKER BOULWARE
DISTRICT 5, CLASS OF 2010

W. CLARK GASTON
DISTRICT 1, CLASS OF 1999

TIM LIVINGSTON
DISTRICT 5, CLASS OF 2010

JIM SHIRE
DISTRICT 6, CLASS OF 2008

JAMES R. BRASWELL
DISTRICT 13, CLASS OF 2002

CHARLES W. HAGGARD
DISTRICT 5, CLASS OF 2003

JOE E. LONG
DISTRICT 1, CLASS OF 2000

JIM V. SMITH
DISTRICT 10, CLASS OF 2008

EDWARD DEAN BRYANT
DISTRICT 2, CLASS OF 2004

WENDELL HALL
DISTRICT 8, CLASS OF 1999

MAX MELTON
DISTRICT 3, CLASS OF 2007

BILL SPILLANE
DISTRICT 5, CLASS OF 2011

F.O. (SMILEY) BRYANT
DISTRICT 4, CLASS OF 2O13

JAMES B. (BEE) HARPER
DISTRICT 5, CLASS OF 1999

GEORGE MITCHELL
DISTRICT 12, CLASS OF 2010

DAN STACEY
DISTRICT 5, CLASS OF 2001

JAMES H. (JIM) BULL
DISTRICT 3, CLASS OF 1999

LEONARD D. HARRINGTON
DISTRICT 5, CLASS OF 1999

ERNEST R. (ERNIE) NELSON
DISTRICT 8, CLASS OF 1999

RAY EUGENE (GENE) STANCIL
DISTRICT 5, CLASS OF 1999

JACK R CHILDRESS
DISTRICT 4, CLASS OF 2008

MALCOLM HAYNIE
DISTRICT 10, CLASS OF 1999

J. T. (TRUMAN) OWENS
DISTRICT 13, CLASS OF 1999

SAM STEPHENSON
DISTRICT 1, CLASS OF 2005

EDWIN SEAWELL (ED) COX
DISTRICT 6, CLASS OF 1999

ROBERT HELLAMS
DISTRICT 8, CLASS OF 2008

LARRY OWENS
DISTRICT 13, CLASS OF 2007

TOMMY C. STRIBBLE
DISTRICT 13, CLASS OF 2002

VIRGIL CRENSHAW
DISTRICT 6, CLASS OF 2000

ROBERT CARL (BOB) HICKS
DISTRICT 6, CLASS OF 1999

MICHAEL D. OWENS
DISTRICT 13, CLASS OF 2004

ALBERT LEWIS (BUD) TUMBLIN
DISTRICT 4, CLASS OF 1999

WILLIAM R. (BILL) CUMMINGS
DISTRICT 5, CLASS OF 1999

MARION B. (BUBBA) HOPE
DISTRICT 5, CLASS OF 2003

SAM O. OWENS
DISTRICT 13, CLASS OF 1999

GERALD ULMER
DISTRICT 7, CLASS OF 2000

CRAIG DALRYMPLE
DISTRICT 5, CLASS OF 2003

JOE HORNSBY, JR.
DISTRICT 12, CLASS OF 1999

JOSEPH PATE
DISTRICT 5, CLASS OF 2000

LOUIE A. (AL) WEBB, JR.
DISTRICT 13, CLASS OF 2004

WILLIAM T. (BILLY) DEATON
DISTRICT 5, CLASS OF 2005

JAMES H. (JIM) HOWEY
DISTRICT 3, CLASS OF 1999

JOHN PEEK
DISTRICT 8, CLASS OF 2014

WES WELBORN
DISTRICT 10, CLASS OF 2007

WILLIAM N. (BILL) DEVORE
DISTRICT 4, CLASS OF 1999

KENNETH R. (KEN) HUDSON
DISTRICT 3, CLASS OF 1999

DAVID PITTS
DISTRICT 13, CLASS OF 2009

J. KIRK (KIRK) WEYMAN
DISTRICT 7, CLASS OF 1999

MIKE DOVER
DISTRICT 5, CLASS OF 2000

EDWIN BRUCE HULION
DISTRICT 5, CLASS OF 1999

PAUL R. POOL
DISTRICT 1, CLASS OF 2013

STEVE WILKIE
DISTRICT 4, CLASS OF 2010

DOUG DRENNING
DISTRICT 5, CLASS OF 2010

WILSON G. HUNTER
DISTRICT 4, CLASS OF 2009

GRADY RAY
DISTRICT 5, CLASS OF 2000

DAN F. (DAN) WILLIAMSON
DISTRICT 1, CLASS OF 1999

     

JAMES A. (JIM) WYATT
DISTRICT 1, CLASS OF 2004